Najlepsze konto dla studenta

Jakie konto bankowe powinien wybrać student?

W obecnych czasach niebezpiecznie jest trzymać duże sumy pieniężne w miejscach zamieszkania; przeciwnikami tego stanu rzeczy są również studenci, którzy obawiają się przechowywania pieniędzy w wynajętych mieszkaniach czy akademikach, a wykazują zapotrzebowanie na stały i wygodny dostęp do swych środków pieniężnych. Oferta banków dotycząca kont jest szeroka. Jednak w jaki sposób wybrać optymalne konto studenckie?

Wielu studentów zadaje sobie rozmaite pytania: Czy wybrać konto studenckie czy też zdecydować się na tradycyjny rachunek bankowy? Czy trzymać się opcji standardowej? Skupmy się na ofertach kont dla studentów. Największymi zaletami takiego konta jest niski, bądź też zerowy koszt za prowadzenie rachunku bankowego, całodobowy dostęp do konta, bezpłatna karta płatnicza czy też tańsze przelewy bankowe. Studenci są również przyciągani przez banki przez różnego rodzaje promocje – na przykład zniżki w sklepach komputerowych. W wyborze kont studenckich (sprawdź oferty kont dla studentów) należy być jednak uważnym – wiele kont oferowanych przez banki, a nazywanych studenckimi, są jedynie zasłoną marketingową, chwytem w celu pozyskania większej ilości klientów. Przy decyzji w sprawie wyboru konta trzeba więc przeanalizować te oferty, nad którymi się zastanawiamy- trzeba mieć świadomość że zazwyczaj rachunki bankowe dla studentów oferują mniejszą ilość usług niż standardowe konta.

Największą popularność wśród młodych ludzi mają najpopularniejsze banki, które uzyskują przewagę nad innymi proponując bezpłatne prowadzenie kont czy też bezprowizyjne wypłaty z bankomatów. Możemy do nich zaliczyć między innymi mBank, PKO Bank Polski, a także ING Bank Śląski. Podsumowując, każdy student przed wyborem konta powinien odpowiedzieć sobie na kilka pytań: Czym rachunek bankowy dla studentów różni się od tego standardowego, czy warto zdecydować się na ofertę przeznaczoną dla studentów, jakie są nasze potrzeby i oczekiwania w stosunku do konta bankowego. Dopiero później należy analizować oferty banków, które wcześniej wybraliśmy.

Agnieszka Morawiec
Kontopremium.com