Rodzaje kont osobistych

Rodzaje kont osobistych

Wszystkie osoby pracujące muszą mieć konto osobiste w banku, aby pracodawca mógł na nie przelewać wynagrodzenie. Na wszystko nigdy nie ma czasu, jednak warto się zapoznać z ofertami poszczególnych banków dotyczących kont bankowych, żeby się później nie okazało, że bank zdarł z nas skórę jak z tchórzofretki. Poniżej przedstawiam najpopularniejsze na rynku konta.

1. Konto z Lwem Direct – konto przeznaczone przede wszystkim dla osób, które instytucje bankowe omijają szerokim łukiem. Konto jest całkowite darmowe, jeśli wszelkie formalności załatwiamy samodzielnie za pomocą konta internetowego. Jeśli w okresie rozliczeniowym zrobimy kartą zakupy za minimum 100 zł wówczas nie poniesiemy opłat za jej wydanie. Istnieje również możliwość wydania karty z własnym wizerunkiem, jednak w tym przypadku musimy się liczyć z dodatkową opłatą.

2. Kolejnym bankiem oferującym całkiem przyjemne konto bankowe jest Alior Bank. Również w tym przypadku konto jest zwolnione od opłat za jego prowadzenie niezależnie od wielkości środków wpływających co miesiąc na to konto. Bank bezpłatnie wyda nam kartę debetową oraz kartę zbliżeniową, jednak pobierze opłatę miesięczną za kartę. Wyjątkowym plusem w tej ofercie jest tzw. lokata nocna. Dzięki temu połowa naszych środków jest oprocentowana, a my mamy czysty zysk.

3. Ostatnim rodzajem konta bankowego, który chciałbym przedstawić w swoim opracowaniu jest konto oferowane przez PKO Bank Polski – PKO konto bez granic. To konto różni się od swoich poprzedników zwłaszcza tym, że musimy za nie płacić. Miesięczna opłata to 15 zł. Warto jednak dodać, że to jedyna opłata jaką ponosi w ramach tego rachunku. Bank bezpłatnie (bo już pobrał od nas opłatę) wyda nam kartę do konta, bezpłatne będziemy mieli również przelewy.

Jak widać ofert bankowych jest mnóstwo, ja w swoim opracowaniu kont bankowych zdecydowałem się wybrać te najbardziej popularne a zarazem oferowane przez największe banki. Oczywiście są również mniejsze banki, które mamią nas różnymi tanimi ofertami, jednak lepiej zapłacić trochę więcej i mieć pewność, że pieniądze znajdą się na naszych kontach.

Andrzej Konterski
Kontopremium.com

1